Na sobotu 22. ledna 2017 byla naplánovaná výprava mládeže našeho kutnohorsko-poděbradského vikariátu do Kutné Hory. Když jsme se ráno scházeli v Poděbradech na nádraží, vypadalo to, že naši čtyřčlennou výpravu bude chránit také čtyřnohý kamarád. Ale raději jsme psa nechali doma a do mrazu se vydali sami.

Jáhen Vojtěch, Dominika, Malinga a Míša se vydali do Kutné Hory.
Jáhen Vojtěch, Dominika, Malinga a Míša se vydali do Kutné Hory.

V dopolední části programu jsme putovali po Kutné Hoře a odpovídali na zvídavé otázky. Například jsme hloubali, proč se kostelu Panny Marie říká Na Náměti, nebo co v moderním umění symbolizuje velká černá koule mezi dvěma deskami vedle Jezuitské koleje. Po cestě jsme viděli spoustu zajímavých míst a kostelů včetně svaté Barbory, ale nejkrásnějším místem Kutné Hory jsme odhlasovali místní faru. A proč? Protože v ní bylo teplo! A také otec Stanislav Tomšíček, náš kaplan pro mládež, který se svou pomocnicí pro nás už měli nachystaný teplý oběd.

Jak byste toto pojmenovali vy?
Jak byste toto pojmenovali vy?

 

Po něm jsme se přesunuli do vedlejší místnosti ke klavíru a do křesel, kde jsme si povídali o vztazích mezi muži a ženami.

Program jsme ukončili návštěvou kostela svatého Jakuba a adorací Pána Ježíše. Úplnou tečkou našeho pobytu bylo klání ve fotbálku. Pak už jsme ale opět nasedli do vláčku a vydali se zpět do Poděbrad…

Prohlédněte si také naši fotogalerii.