Od neděle 5. do soboty 11. srpna probíhá v Sudějově první tábor naší farnosti. Abyste, milí rodiče a milí farníci, mohli být v obraze, budeme se Vám snažit každou noc krátce shrnout, co jsme prožili. Děkujeme, že na oplátku nás podpoříte svou modlitbou.

Neděle 5. srpna

Po šťastném shledání všech členů výpravy jsme se nasytili dobrotami z našich domovů. Čekala nás pak totiž namáhavá cesta do Londýna a do roku 1872. Poté jsme sebrali odvahu a s lordy uzavřeli sázku o 20 000 liber šterlinků, že objedeme zeměkouli za 80 dní. Nejprve jsme museli stihnout vlak a pravda, minutky neúprosně naskakovaly. Starší členové naší výpravy si poradili i s podivnými existencemi v nádražní hale a získali jízdenky. Ti šťastní sáhli po lístků do první třídy. Poslední se pak museli spokojit jen s vodou.

Pondělí 6. srpna

Ráno jsme se probudili ve Francii a brzy pokračovali do Itálie. V lese jsme se museli utkat s mafiány ostatních týmů, chodit do banky a hledat její kódy. Po přesunu parníkem vyšší kvality do Egypta jsme získali dvě hodiny časový náskok.

Odpoledne jsme poprvé zavítali do sudějovského kostela. Poté jsme byli „vykradeni“, ale naštěstí jsme od káhirských trhovců získali všechny informace a zločince dopadli.

Podle všeho ale není všem dnům konec: mladší ještě prokáží odvahu a paměť a starší prý osvobodí princeznu ze zajetí. Tak nám držte palce! Zdravíme domů.

Úterý 7. srpna

Dnes dopoledne jsme v Egyptě měli „problém s hygienou“. Museli jsme totiž navštívil latringirl, u ní vytáhnout penízek, s ním dojít pro potvrzení a pak konečně si jej nechat potvrdit a donést do své základny. Koho doběhl „průjem“, musel se jít oživit k „zácpě“. Kolem poledne jsme pak ještě museli „spláchnout“ – a voda byla po všech stránkách osvěžující.

Před obědem jsme si nakoupili jízdenky a přesunuli se do Indie. Odpoledne jsme pak stavěli domy, nakupovali suroviny, abychom z nich vytvořili oběd – ale občas přišly také živelné katastrofy. Večer jsme zakončili modlitbou v kostele při svíčkách. Máme se krásně.

Středa 8. srpna

To byla rána, ujel nám vlak. Takové zpoždění jsme si přece nemohli dovolit! Rychle jsme nasedali do velkého a malého dostavníku a i pěšky dorazili na jednu farmu. Zde jsme se dozvěděli o výrobě sýrů a také viděli mnohá zajímavá zvířata. Z Bláta jsme se přesunuli do louže – začalo pršet. Naštěstí jsme se v dešti nerozmočili a mohli v Uhlířských Janovicích slavit mši svatou. Před večeří jsme si užili ještě vodní radovánky a po večeři nás čekala luxusní čajovna s obsluhou i množstvím her.

Čtvrtek 9. srpna

Kdybyste právě teď byli s námi v Sudějově – pardón, v Americe – byli byste na pravém country bálu. Ale vraťme se k dopolednímu programu. To jsme ještě byli v Hong Kongu a naše banky uzavírali smlouvy s jednotlivými ostrovy v okolí. Nejprve jsme je museli najít, poté si zapamatovat potřebné údaje, vyzvednout si lísteček na úřadě a vše zde vyřídit a vrátit se na ostrov. Po přesunu do Ameriky jsme zavítali do prvního fast foodu a dali si KFC kuře. Odpoledne jsme jezdili mašinkami – vybrali jsme si, zda chceme být lokomotiva, osobní, nákladní či obrněný vagón. K večeři jsme si v McTábor dali hamburger s kolou. A co se děje teď – to už ostatně víte.

Pátek 10. srpna

V pátek jsme museli sebrat poslední zbytky sil, protože jsme museli procházet bludištěm otázek. Za vydělané peníze nás čekal chutný oběd na přání. Odpoledne jsme se rozdělili na tři skupiny a plnili postupně všechny údaje. Poradili jsme si i se zuřivými psy a úředním aparátem.

Sázku objet svět za 80 dní jsme nakonec vyhráli! Mohly se rozproudit oslavy u táboráku. Večer jsme zakončili modlitbou – a kdo chtěl, tak i mší svatou…