Dmytro-evangeliumMilý Dymi, před měsícem jsi byl vysvěcen na jáhna. Jak prožíváš svoji jáhenskou službu?

Je pro mě darem, že jsem stále v semináři v Praze. Nemusím tolik bojovat o modlitbu, protože je na ni vyhrazen čas a prostředí k tomu napomáhá. Jáhenskou službu vnímám jako krásný čas, na který jsem se před svěcením těšil. A po svěcení se těším ještě víc na to, co přijde.

Když se vrátíš ke dni svého svěcení, co bylo pro Tebe silným momentem?

Jak mě mnozí znají, jsem rozlítaný na všechny strany. Když se s někým bavím, jsem někdy myšlenkami jinde. Nejsilnějším pro mě bylo, že jsem dostal dar prožít svěcení v soustředěnosti na to, co se odehrává. Ani vnitřně, ani vnějškově jsem nebyl rozptylován.

Na co se v jáhenské službě nejvíce těšíš?

Největší radostí jsou pro mě návštěvy nemocných, když chodím se svatým přijímáním. Chvíle před podáním a po něm, kdy prohodíme pár slov a vzájemně se povzbudíme, jsou pro mě silné okamžiky.

Co bys popřál poděbradským, libickým, vrbickým, kostelnolhoteckým, žehuňským a kovanickým farníkům před Velikonocemi?

Hm, je vás ale hodně… Přál bych, aby čas postní doby, kterou prožíváme, připravil naše srdce, abychom byli schopní vnímat velikost Božího daru spásy v Ježíši Kristu. Chtěl bych vám i sobě popřát, abychom tuto radost byli schopni dobře prožít, ale také v našem životě ukotvit, aby velikonoční radost nebyla jen radostí několika dní, ale provázela nás po celý rok.

Díky, Dymi. Rádi tě mezi sebou zase uvidíme a přejeme ti požehnané působení…