Poutníci v PoděbradechV neděli 23. července 2017 navečer dorazilo do naší farnosti na dvaadvacet poutníků. Po putování z Mladé Boleslavi do Mcel přespali další noc u nás. Na cestě je doprovázel mladý kněz P. Josef Peňáz. Po večerních chválách na faře se poutníci rozdělili do čtyř skupin. Většina využila pohostinnosti rodin našich farníků a část přenocovala na faře.

Další ráno se opět všichni sešli a po začátku dne v kostele a společné fotce vyrazili podél Labe do Libice nad Cidlinou. Zde slavili mši svatou ke cti svatého Vojtěcha a poté zamířili směrem na Kutnou Horu. V pátek 27. července 2017 měli jako jeden z pěti proudů doputovat do Slavkovic u Nového Města na Moravě do kostela Božího milosrdenství.

Děkujeme všem rodinám za otevřené srdce s přijetím poutníků.

Fotografie z přijetí v Poděbradech nalezenete ve Fotogalerii.

Pěší pouť do Slavkovic