nahrávám mapu....

Kostel Povýšení sv. Kříže

Poděbrady, kostel Povýšení svatého Kříže

17:30 – 18:15 Mše svatá
Noc kostelů v poděbradském chrámu zahájíme mší svatou za P. Františka Lukeše. Zazpívá při ní místní mužská schola.

18:30 – 19:00 Přednáška o historii zvonů
Přednáška Mgr. Petra Váchy, kampanologa Národního památkového ústavu v Praze, o historii a současnosti poděbradských zvonů. Po skončení přednášky si můžete zvony prohlédnout „naživo“.

19:00 – 20:30 Vzpomínka na P. Františka Lukeše (1921–1998)
Při vzpomínce na mimořádného kněze, spisovatele, vynikajícího řečníka a kulturního znalce, který zemřel před dvaceti lety, si slovem i obrazem připomeneme jeho život. Během programu zazní ukázky z jeho knih. Program završí koncert sboru sv. Cecilie.

20:30 – 22:30 Prohlídka kostela, varhan, zvonů, rozhovor s kněžími
Během večera si můžete prohlédnout kostel, vystoupat k varhanům, s nimiž vás seznámí Josef Soběslav, či ke zvonům, kde na vás bude čekat kampanolog Mgr. Petr Vácha. Můžete také hovořit s proboštem Mons. Vladimírem Hronkem či P. Vojtěchem Novotným.